top of page

מנהל המחלקה

עורך דין רפי שחם

עורכי הדין במחלקה

התמחויות קשורות

הסכמי מכר ושכירות

הסכמי קומבניציה

הסכמי ליווי בנקאיים

הסכמי חכירה ופיתוח ממ"י

הפשרת קרקעות ושינוי תב"ע

ניהול ספרי חברה משכנת

מיסוי עירוני וממשלתי

ליקויי בנייה

פירוק שיתוף במקרקעין

פרצלציה ורישום בתים משותפים

לקוחות בולטים

 מליסרון בע"מ (קבוצת האחים עופר)

קבוצת גינדי

קבוצת הבנייה אלמוג בע"מ

קבוצת אדירים

בנק דיסקונט

החברה לפיתוח אזור לוד רמלה

החברה לפיתוח חוף אילת

גירון פיתוח ובנייה

חברת לוינשטיין הנדסה וקבלנות

קניון הזהב

גרנד קניון חיפה

קניון רמלוד

קניון הראל

החברה הממשלתית לתיירות

פרויקט 'חצרות יפו'

החברה הממשלתית (לשעבר) לור"ם

מנהל מקרקעי ישראל

סלע קפיטל נדל"ן בע"מ

הקניון הגדול פתח-תקווה

המומחיות שלנו

המשרד מתמחה במתן יעוץ משפטי במכלול הסוגיות וההיבטים המשפטיים והמסחריים של תחום הנדל"ן, בעיקר בתחום ליווי פרויקטים נדל"ניים ובכללם, פרויקטים רחבי היקף למגורים ולמסחר.

הייעוץ הניתן ע"י המשרד, בתחום זה, חובק את כל הסוגיות הרלוונטיות לייזומם, הקמתם, תפעולם ומכירתם של פרויקטים בתחום הנדל"ן ומתאפיין בייעוץ לגופים הבאים:

התחדשות עירונית, פינוי-בינוי ותמ"א 38

בשנים האחרונות תופס תחום ההתחדשות העירונית נפח רב יותר ויותר בפעילות הנדל"נית בערים, זאת הן בשל המדיניות הממשלתית והן בשל מחסור הקרקע זמינה לבניה במרכזי הערים.
 

משרדנו מייצג הן יזמים והן בעלי דירות בפרויקטים של פינוי בינוי ובפרויקטים של תמ"א 38/1  (חיזוק) ותמ"א 38/2 ("הריסה ובניה"/ "פינוי בינוי קטן"). 

בכלל זה אנו מטפלים בפרויקטים של פינוי-בינוי בני מאות יחידות במספר ערים בישראל בהן ת"א, חיפה, גבעת שמואל, לוד ועוד. כמו כן אנו מטפלים בפרויקטים של תמ"א 38/2 בגוש דן ובשרון, בחלקם אנו מייצגים את היזמים ובאחרים מייצגים את בעלי הדירות מול יזמים.
 

בייצוג בעלי דירות בפרוייקטים של פינוי-בינוי ותמ"א 38 אנו מלווים את בעלי הדירות בתהליך בחירת הנציגות, מסייעים לנציגויות בבחירת יזם/קבלן לביצוע הפרויקט, בבחירת מפקח מטעם בעלי הדירות, מובילים את המו"מ המשפטי מול החברה היזמית, שנבחרה ע"י בעלי הדירות, על מנת להגיע לנוסח הסכם, אשר יבטיח את זכויות בעלי הדירות, לרבות באמצעות ערבויות בנקאיות מתאימות לכל שלבי הפרויקט ועד לאיכלוס הבניין החדש ורישום זכויות בעלי הדירות בדירות החדשות. הליווי המשפטי נמשך במשך כל הזמן שממועד בחירתנו כעורכי הדין של בעלי הדירות ועד להשלמת הפרויקט ורישום הזכויות בדירות החדשות על שם בעלי הדירות. הליווי המשפטי כולל אף טיפול בהסדרת רישום הבעלויות של בעלי דירות, שזכויותיהם טרם נרשמו, כגון במקרי צורך ברישום צווי ירושה, צווי קיום צוואה, העברות במשפחה וכיוצ"ב.

לקוחות בולטים-פרויקטים לדוגמה:

ייצוג יזמים בפרויקטי פינוי-בינוי (לה גווארדיה- ת"א, שכונת נווה דוד-חיפה, ארלוזרוב-לוד, שלמה המלך-לוד) ופרויקטי תמ"א 38/2 (הרצליה, רמת-גן, גבעתיים, רעננה), ייצוג בעלי דירות בפרוייקטי תמ"א 38/1, תמ"א 38/2.

חברות יזמיות, קבלניות ופרויקטים למגורים ולתעסוקה

משרדנו מתמחה כבר שנים רבות בטיפול בפרויקטים למגורים מטעם חברות יזמיות וקבלניות, החל משלב רכישת הקרקע ועד לרישום הבתים המשותפים ורישום פרטני של זכויות הרוכשים.
במסגרת זו אנו מטפלים בהסכמי רכישה, הסכמי קומבינציה, הסכמי "תמורות", חכירת קרקע ממינהל מקרקעי ישראל, התקשרויות עם בנקים לקבלת ליווי בנקאי לפרויקטים, חוזים עם קבלנים ויועצים למיניהם, התקשרויות עם רשויות מקומיות בהסכמי פיתוח, טיפול בסוגיות מיסוי מקרקעין ומיסוי עירוני, מו"מ למכירת הדירות וחתימת חוזי מכר עם רוכשי הדירות, ניהול ספרי נכסים ("חברה משכנת"), רישום חוזי חכירה במינהל ורישום בתים משותפים, רישום איחוד וחלוקה מחדש (פרצלציה) ורישומים אחרים כגון זיקות הנאה. 

לקוחות בולטים-פרויקטים לדוגמה:

פרויקטים של חברת מליסרון (מאות יח"ד-קריות), חברת גינדי השקעות (מאות יח"ד-קריית אונו, נתניה, ת"א, החברה הממשלתית (לשעבר) לור"ם (מאות יח"ד לוד, רמלה, בית דגן), חברת אלמוג כ.ד.א.י (מאות יח"ד- נתניה, ראשל"צ, אריאל, באר יעקב, בית דגן, מצליח, חיפה, יפו), פרויקט 'חצרות יפו'.

קבוצות יזמיות בתחום הקניונים והמרכזים המסחריים, ליווי חברות ניהול של קניונים

משרדנו הינו מהראשונים בארץ, אשר עוסקים בליווי משפטי של קניונים וחברות ניהול, על כל הכרוך בכך, לרבות הכנת התשתית החוזית של הסכמי השכירות והסכמי הניהול, מו"מ עם רשתות ארציות ובינלאומיות, טיפול בסוגיות של תכנון ובניה במהלך הקמת הקניון ובהרחבות של הקניון, טיפול בסוגיות של דמי היתר מול מינהל מקרקעי ישראל, ליווי בסוגיות של מיסוי מוניציפאלי (ארנונה, היטלי פיתוח וכיוצ"ב)

לקוחות בולטים-פרויקטים לדוגמה:

קניון הקריון (קריית ביאליק), גרנד קניון (חיפה), קניון רמלוד (לוד), קניון הזהב (ראשל"צ), קניון הראל (מבשרת ציון), מרכזים מסחריים (מודיעין, באר יעקב, מזכרת בתיה).

ייצוג בעיסקאות רכישה מקבלן ועיסקאות מכר פרטיות

משרדנו מתמחה מזה שנים רבות בייצוג מוכרי דירות ורוכשי דירות בעיסקאות מכר ורכישה של דירות "יד שנייה", לרבות טיפול בבדיקת הזכויות, בדיקת היבטי מיסוי, ייצוג במו"מ לגיבוש נוסח מוסכם של הסכם וטיפול ברישום הנכס.
משרדנו מייצג רוכשי דירות מקבלנים במו"מ לקראת חתימת חוזה הרכישה, לרבות בדיקת ההיבטים הקנייניים והבטחת הבטוחות המתאימות לרוכשים. 

כינוס נכסים בתחום הנדל"ן

המשרד התמחה בטיפול בכינוס נכסים של נכסים מתחום הנדל"ן, וזאת מטעם בנקים מסחריים (בנק הפועלים ובנק דיסקונט).
במסגרת זו טיפל ומטפל המשרד בכינוס נכסים של מגרש ביעוד למסחר בקרית-השרון, כינוס נכסים בפרויקט בשטח של כ- 700 דונם בעל יעודים שונים באזור התעשיה בדרום הארץ, כינוס נכסים של בתי מלון, כינוס נכסים של פרויקטי מגורים בצפון ובגוש דן.

לקוחות בולטים-פרויקטים לדוגמה:

כינוס נכסי בתי מלון (טבריה, זכרון יעקב), כינוס נכסי פרויקטים למגורים (ת"א, קריית אתא ועוד), כינוס הנכסים של מגרש ביעוד למסחר (נתניה), כינוס נכסים באזור תעשייה באר-שבע (מתחם 'איקאה').

התחדשות עירונית- פינוי-בינוי ותמ"א 38
חברות יזמיות, קבלניות ופרויקטים למגורים
קבוצות יזמיות בתחום מרכזים מסחריים, קניונים ופארקים תעשייתיים
ייצוג בעיסקאות רכישה מקבלן ועיסקאות "יד שניה"
כינוס נכסים בתחום הנדל"ן
פרויקט אלמוג כרמל
bottom of page